Zawody jeździeckie w Urbankach – fotoreportaż

W sobotę 12 sierpnia w Urbankach odbyły się I Towarzyskie Zawody w Skokach przez Przeszkody.

Stajnia „U Rogatego” działa od 2,5roku. Reprezentanci stajni systematycznie biorą udział w zawodach w skokach przez przeszkody, chociaż dopiero od tego roku stajnia zaczęła wystawiać swoich zawodników. Dotychczasowe osiągnięcia to dwukrotne zdobycie pierwszego miejsca (w kategoriach 50 cm i 70 cm) oraz drugie miejsce w kategorii 90 cm w podczas zawodów w Stajni „Kociołek”, a także drugie miejsce w kategorii 100 cm podczas zawodów w w Stajni “Janisze”. Zawodnicy stajni zdobyli również pierwsze miejsce w konkurencji 50 cm i 100 cm na własnym terenie. Obecnie w stajni startuje czterech zawodników: Julia Czarniecka, Natalia Falko,Łukasz Falko i Wiktoria Grygo.
Treningi odbywają się 6 razy w tygodniu, jako instruktor pracuje Anna Baczyńska.
– „Przykładam najbardziej uwagę do dosiadu i harmonii z koniem. Uczę cierpliwości, wyciągania wniosków z porażek i sukcesów. Plany na przyszłość to zdobycie brązowych i srebrnych odznak przez zawodniczki oraz uzyskanie uprawnień do startów koni w regionalnych zawodach, a nie tylko towarzyskich” – stwierdza instruktorka.

Zawody w Urbankach odbyły się dzięki sponsorom: Ryszardowi Drobiszewskiemu i Joannie Czarnieckiej. Udział wzięło 14 koni koni, ale przejazdów w kategorii 60 cm było 22.

WYNIKI:

KATEGORIA 60 cm:
1. Julia Czarniecka, 2. Kaja Bykowska, 3. Joanna Bełdyk

KATEGORIA  80cm
1. Oliwia Ziniewicz, 2. Kaja Bykowska, 3. Paweł Milewski

KATEGORIA 100
1. Natalia Falko, 2. Julia Czarniecka, 3. Kaja Bykowska

Relację z zawodów obejrzało w Internecie ok. 5500 osób, a w czasie zawodów przewinęło się kilkuset widzów. Stajnia otrzymała wiele pochwał i podziękowań.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia z pierwszej części zawodów – skoki przez przeszkody 60 cm.