Pliki zatwierdzonej deklaracji „śmieciowej” do pobrania

śmieci

Abu pobrać plik deklaracji w formacie pdf lub doc kliknij na jedno z łącz:

Deklaracja
Deklaracja
deklaracja popr 2013-04-03.doc
75.0 KiB
245 Downloads
Details...
deklaracja
deklaracja
deklaracja popr 2013-04-03.pdf
54.3 KiB
174 Downloads
Details...
(ug)

 

Sposoby na przesłanie deklaracji w formie elektronicznej

Podpis elektroniczny znacznie ułatwia codzienne życie. Dzięki niemu można podpisywać ważne dokumenty (np. deklaracje do ZUS-u i Urzędu Skarbowego, umowy, faktury, kalkulacje czy podania do urzędów) – bez wychodzenia z domu. Dokumenty z e-podpisem mają dokładnie taką samą moc prawną, jakby były podpisane własnoręcznie. Zamiast fatygować się gdzieś osobiście, wystarczy podpisać elektronicznie dokument i wysłać e-mailem.

 

Na rynku polskim mamy do dyspozycji komercyjne (odpłatne) podpisy oraz nieodpłatne wykorzystywane na elektronicznej platformie usług administracji publicznej (ePUAP). Jednakże aby skorzystać z bezpłatnego podpisu należy posiadać założone konto na platformie i mieć tzw. profil zaufany. Profil zaufany uzyskujemy pod złożeniu wniosku o jego wydanie na platformie i udaniu się do punktu potwierdzającego tożsamość (na naszym terenie – Urząd Skarbowy w Olecku)

 

Sposób I – z wykorzystaniem kwalifikowanego podpisu elektronicznego

 

 

Aby skorzystać z tej opcji należy posiadać bezpieczny kwalifikowany podpis elektroniczny wydany przez jedną z firm certyfikujących z terenu Polski. Po wypełnieniu deklaracji należy skorzystać z dołączonego do podpisu oprogramowania i złożyć na niej podpis.

 

Sposób II – z wykorzystaniem profilu zaufanego na ePUAP

 

Wchodzimy na stronę www.epuap.gov.pl Po zalogowaniu się na swoim koncie należy odszukać poprzez wyszukiwarkę naszą jednostkę, czyli Urząd Gminy w Wieliczkach. W wynikach wyszukiwania pojawią się usługi jakie są w tej chwili dostępne dla urzędu. Wybieramy nas interesującą i składamy deklarację.

 

 

Deklaracja
Deklaracja
deklaracja popr 2013-04-03.doc
75.0 KiB
245 Downloads
Details...
deklaracja
deklaracja
deklaracja popr 2013-04-03.pdf
54.3 KiB
174 Downloads
Details...