BEZPIECZEŃSTWO – WAŻNA SPRAWA

Już po raz dwunasty nasze przedszkole zorganizowało powiatowy konkurs recytatorski dla dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych szkół podstawowych. W tym roku pod hasłem „Bezpieczeństwo – ważna sprawa”. W konkursie wzięło udział 16 uczestników z 10 placówek.

Zmagania dzieci z Olecka, Stożnego, Babek Oleckich, Cimoch i Wieliczek oceniało czteroosobowe jury:  Barbara Masłowska – Sekretarz Gminy  Wieliczki; Marta Ankianiec – redaktor gazety Głosu Olecko; Jolanta Motulewicz – nauczycielka języka polskiego z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wieliczkach oraz Insp. Andrzej Żyliński  – komendant Powiatowej Policji w Olecku.

Dzieci stanęły na wysokości zadania i poradziły sobie z recytacją wierszy związanych głównie z bezpieczeństwem na drodze, ale także z zachowaniem wobec osób nieznajomych czy w Internecie. Komisja konkursowa miała trudne zadanie w podjęciu decyzji kto z pośród uczestników był najlepszy, jednak w końcu zostały ogłoszone wyniki.

Pierwsze miejsce zajął Jędrzej Kornel Studnicki . Drugie miejsce zajęła Antonina Paczyńska, a trzecie ex aequo zajęły: Marianna Wasilewska i Lena Miller. Komisja przyznała także cztery wyróżnienia. Otrzymali je: Monika Jastrzębska, Izabela Dźwilewska, Kamil Smokowski i Hanna Cimochowska. Wszystkie dzieci otrzymały upominki i pamiątkowe dyplomy