„Syndrom” z Wieliczek na koncercie WOSP

Tegoroczny blok koncertowy WOŚP zainaugurowała grupa SYNDROM z Wieliczek.

Liderem zespołu, jest Kuba Śliwiński, uczeń I L.O. w Olecku, który jest również autorem tekstów i muzyki do wszystkich utworów wykonywanych przez zespół. Oprócz Kuby w zespole gra na perkusji jego wybitnie uzdolniony młodszy brat – Bartłomiej Śliwiński, a na gitarze basowej z powodzeniem zadebiutował Kacper Kapliński z Olecka.

Młodzi muzycy zaprezentowali na koncercie bardzo zróżnicowany i wyjątkowo dojrzały repertuar; od bluesa i ballad, aż do ostrzejszych, rockowych brzmień, często wzbogaconych elementami jazzu i folku. Podczas ich wyjątkowego koncertu, na scenie nie zabrakło miejsca dla zaprzyjaźnionych oleckich bębniarzy, oraz młodych wokalistek, z którymi współpracują w GOK-u w Wieliczkach.

Trzeba przyznać, że SYNDROM, to jeden z ciekawszych młodych zespołów rockowej sceny alternatywnej naszego powiatu. Mają już za sobą wiele sukcesów;  między innymi pierwsze miejsce w konkursie „ROCK KOWALE – FESTIWAL POKOLEŃ” w Kowalach Oleckich w 2013 r. i pierwsze miejsce w Przeglądzie Kapel Rockowych w Baniach Mazurskich w maju 2016 r. Niewątpliwie SYNDROM jest skazany na sukces, zatem z uwagą będziemy śledzić dalszy rozwój ich muzycznej kariery. Z pewnością wkrótce będzie o nich bardzo głośno.