Dzień Seniora

Corocznie w  Polsce jest obchodzony Dzień Seniora. Święto to przypada 14 listopada. Już od lat w Gminie Wieliczki podejmowane są działania, które niosą pomoc i radość osobom starszym oraz pozwalają im aktywnie włączyć się w życie innych pokoleń. Tradycyjnie, Gminny Ośrodek Kultury w Wieliczkach zorganizował uroczystość – gminne obchody Dnia Seniora, która odbyła się 19 listopada.

Licznie przybyli nasi Seniorzy, nie zabrakło również władz gminnych: obecny był  Wójt Gminy Wieliczki Jarosław Kuczyński, Sekretarz Gminy Wieliczki – Barbara Masłowska, Kierownik Urzędu  Stanu Cywilnego -Renata Andrzejewska. Spotkanie połączono z niezwykle miłą uroczystością wręczenia  medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Odznaczenia otrzymało  pięć par:

  • Sabina i Konstanty Kareło
  • Alicja i Józef Leśniewscy
  • Józef i Leokadia Urbanowicz
  • Zofia i Marian Złotnik
  • Jadwiga i Ryszard Życzewscy

Organizatorzy przygotowali słodki poczęstunek  – wyjątkowo piękne okolicznościowe torty, smakowite ciasto upieczone przez panie z Koła Gospodyń z Wieliczek. Rodzinna atmosfera sprzyjała rozmowom, wspomnieniom oraz zabawie do późnych godzin. Zebranym dopisywał humor i zapał do tańca.

W trakcie wieczoru obecni mogli podziwiać występy muzyczne dzieci z GOK z Wieliczek. Podczas biesiady do tańca grały zespoły  Wielczanie  z Wieliczek oraz Bel Canto z Gołdapi. Konkursy z nagrodami prowadzone przez animatorów z grupy Pióropusz.

Organizatorzy: Urząd Gminy w Wieliczkach, Gminny Ośrodek Kultury w Wieliczkach, Gminna Biblioteka Publiczna w Wieliczkach.