Category Archives: WYDARZENIA

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W CIMOCHACH

Miła rodzinna uroczystość z udziałem Babć i Dziadków miała miejsce w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cimochach. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, który z łezką w oku obejrzeli Dziadkowie i Wójt Gminy Wieliczki  – Jarosław Kuczyński. Po występach był czas na pogawędkę przy herbacie i cieście. Wszyscy uczestnicy imprezy (starsi i młodsi) byli wdzięczni Organizatorom za miły i wzruszający czas spotkania.

“Syndrom” z Wieliczek na koncercie WOSP

Tegoroczny blok koncertowy WOŚP zainaugurowała grupa SYNDROM z Wieliczek.

Liderem zespołu, jest Kuba Śliwiński, uczeń I L.O. w Olecku, który jest również autorem tekstów i muzyki do wszystkich utworów wykonywanych przez zespół. Oprócz Kuby w zespole gra na perkusji jego wybitnie uzdolniony młodszy brat – Bartłomiej Śliwiński, a na gitarze basowej z powodzeniem zadebiutował Kacper Kapliński z Olecka.

Zagrożenia weterynaryjne

W dniu 28 grudnia 2016r. w Urzędzie Gminy w Wieliczkach odbyło się spotkanie Wójta,  radnych i sołtysów z Gminy Wieliczki z Powiatowym Lekarzem Weterynarii Panem Dariuszem Salamonem.

Jasełka i koncert kolęd

6 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Wieliczkach dzieci z Przedszkola i zespół Wielczanie uczcili czas Bożego Narodzenia wystawieniem Jasełek i koncertem kolęd “Hej kolęda, kolęda…”. Publiczność dopisała, mali aktorzy spisali się na medal,  Wielczanie również nie zawiedli. Dziękujemy organizatorom za troskę o nasze narodowe tradycje, w których duchu mogą dorasatć kolejne pokolenia. Poniżej fotoreportaż z wydarzenia.

Dzień Seniora

Corocznie w  Polsce jest obchodzony Dzień Seniora. Święto to przypada 14 listopada. Już od lat w Gminie Wieliczki podejmowane są działania, które niosą pomoc i radość osobom starszym oraz pozwalają im aktywnie włączyć się w życie innych pokoleń. Tradycyjnie, Gminny Ośrodek Kultury w Wieliczkach zorganizował uroczystość – gminne obchody Dnia Seniora, która odbyła się 19 listopada.

ROLNICY DZIĘKUJĄ ZA PLONY

23 października została odprawiona Msza św. w kościele parafialnym w Wieliczkach w intencji dziękczynnej za tegoroczne plony. Intencję zamówił  samorząd rolniczy powiatu oleckiego i Warmińsko-Mazurski Związek Hodowców Bydła Mlecznego w Olsztynie. Ta tradycja ma już 6 lat.