Category Archives: WIEŚCI SAMORZĄDOWE

Komunikat Wójta Gminy w sprawie wodociągu

Szanowni Mieszkańcy Gminy Wieliczki,

od kilku dni woda z wodociągu Niedźwiedzkie nie nadaje się do spożycia przez ludzi. Prawdopodobną przyczyną zanieczyszczenia są długotrwałe opady deszczu powodujące skażenie wód gruntowych. Urząd Gminy w Wieliczkach niezwłocznie podjął konieczne działania naprawcze, aby doprowadzić jakość wody pod względem mikrobiologicznym do wartości wymaganych przepisami. Do tego czasu mieszkańcom poszczególnych miejscowości  dostarczana będzie woda butelkowana. Po uzyskaniu właściwych parametrów wody poinformujemy Państwa o przydatności wody do spożycia.

Prosimy  Państwa o wyrozumiałość i przepraszamy za zaistniałą sytuację.

Wójt Gminy

/ – / Jarosław Kuczyński

Listy gratulacyjne z okazji Dożynek

Z okazji uroczystości dożynkowych w Gminie Wieliczki na ręce Wójta napłynęły listy gratulacyjne od przedstawicieli władz państwowych. Życzenia przysłali: Senator Małgorzata Kopiczko, Wojewoda Artur Chojecki, posłowie: Jerzy Wojciech Małecki i Wojciech Kossakowski.

Dożynki 2017 – fotoreportaż

10 września w gminie Wieliczki odbyła się uroczystość odpustowo-dożynkowa.  Poniżej zamieszczamy fotoreportaż z tej wyjątkowej uroczystości.

Otwarcie drogi w Wojnasach

Oficjalne otwarcie i poświęcenie nowej drogi w Wojnasach. Licznie zgromadzili się mieszkańcy, przybył Wójt Jarosław Kuczyński i ks. proboszcz Antoni Sawicki. Po otwarciu był czas na integracyjne spotkanie w świetlicy wiejskiej.

Zawody jeździeckie w Urbankach – fotoreportaż

W sobotę 12 sierpnia w Urbankach odbyły się I Towarzyskie Zawody w Skokach przez Przeszkody.

Stajnia „U Rogatego” działa od 2,5roku. Reprezentanci stajni systematycznie biorą udział w zawodach w skokach przez przeszkody, chociaż dopiero od tego roku stajnia zaczęła wystawiać swoich zawodników. Dotychczasowe osiągnięcia to dwukrotne zdobycie pierwszego miejsca (w kategoriach 50 cm i 70 cm) oraz drugie miejsce w kategorii 90 cm w podczas zawodów w Stajni „Kociołek”, a także drugie miejsce w kategorii 100 cm podczas zawodów w w Stajni “Janisze”. Zawodnicy stajni zdobyli również pierwsze miejsce w konkurencji 50 cm i 100 cm na własnym terenie. Obecnie w stajni startuje czterech zawodników: Julia Czarniecka, Natalia Falko,Łukasz Falko i Wiktoria Grygo.
Treningi odbywają się 6 razy w tygodniu, jako instruktor pracuje Anna Baczyńska.
– „Przykładam najbardziej uwagę do dosiadu i harmonii z koniem. Uczę cierpliwości, wyciągania wniosków z porażek i sukcesów. Plany na przyszłość to zdobycie brązowych i srebrnych odznak przez zawodniczki oraz uzyskanie uprawnień do startów koni w regionalnych zawodach, a nie tylko towarzyskich” – stwierdza instruktorka.

Zawody w Urbankach odbyły się dzięki sponsorom: Ryszardowi Drobiszewskiemu i Joannie Czarnieckiej. Udział wzięło 14 koni koni, ale przejazdów w kategorii 60 cm było 22.

WYNIKI:

KATEGORIA 60 cm:
1. Julia Czarniecka, 2. Kaja Bykowska, 3. Joanna Bełdyk

KATEGORIA  80cm
1. Oliwia Ziniewicz, 2. Kaja Bykowska, 3. Paweł Milewski

KATEGORIA 100
1. Natalia Falko, 2. Julia Czarniecka, 3. Kaja Bykowska

Relację z zawodów obejrzało w Internecie ok. 5500 osób, a w czasie zawodów przewinęło się kilkuset widzów. Stajnia otrzymała wiele pochwał i podziękowań.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia z pierwszej części zawodów – skoki przez przeszkody 60 cm.

Jeździectwo w Urbankach

Wyjątkowe wydarzenie sportowe na terenie naszej gminy będzie miało miejsce w najbliższą sobotę w Urbankach: I Towarzyskie Zawody w Skokach przez Przeszkody.

Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników sportów konnych. Gwarantowana niezapomniana atmosfera i mnóstwo wrażeń.