Category Archives: WIEŚCI SAMORZĄDOWE

DZIKI

Ciekawe zdjęcia przyrodnicze wykonane w lesie w pobliżu Nor  6 kwietnia 2017 r. . Ww godzinach popołudniowych sołtys Nor Mirosław Kciuk natrafił w lesie na liczne stado dzików – trzy lochy i kilkadziesiąt prosiąt.  Gratulujemy panu Mirkowi refleksu i dziękujemy za unikalne zdjęcia przyrodnicze.

„Wielczanie” w Filipowie

9 kwietnia zespół Wielczanie wziął udział  w Koncercie Pieśni Wielkopostnej, który zorganizował  Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Filipowie.

 

Nowy Biuletyn do pobrania

Kolejny numer Biuletynu Gminnego „Wieści z Gminy Wieliczki” już do pobrania:

Biuletyn_marzec_2017

 

Wielkie społeczne sprzątanie w Norach

7 kwietnia 2017 (sobota) odbyła się społeczna akcji sprzątania Nor.  Udział wzięło ponad dziesięcioro  dzieci i młodzieży. Praca trwała ok. 3 godzin. Zebrano ponad  20 worków 60-litrowych śmieci. Po zakończeniu pracy  uczestnicy rozpalili ognisko i piekli pierwsze w tym roku kiełbaski przygotowane na świeżym powietrzu.   Organizatorem corocznej akcji był sołtys Nor –  Mirosław Kciuk.

 

Swiąteczne Warsztaty w GOK

Tradycyjnie, jak co roku, w Gminnym Ośrodku Kultury w Wieliczkach odbyły się Warsztaty Wielkanocne.  Przez dwa dni dzieci,  młodzież i dorośli tworzyli ozdoby Wielkanocne. Pierwszego dnia były to palmy i jajka, które zostały ozdobione techniką nowoczesną jaką jest decupage. Drugiego  dnia Pani Regina Biziewska, miejscowa rękodzielniczka, pokazała dzieciom jak ozdobić jajka słomą i sitowiem. Było również tradycyjne  malowanie jajek woskiem pszczelim, którego uczyła Pani Marianna Nowikowska. Każde takie spotkanie daje wiele radości, uczy czegoś nowego, pomaga kultywować tradycję oraz  przełamać barierę międzypokoleniową.

 

STOP POŻAROM TRAW

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Olecku informuje, że trwa ogólnopolska akcja „STOP POŻAROM TRAW”. Akcja będzie trwała w miesiącach marzec-kwiecień.